Poradniki
Znajdziesz tu artykuły dotyczące naprawy komputera i serwisu komputerów.

Wymiana dysku HDD na SSD

Dodane 2018-01-17


Wymiana dysku HDD na SSD

Często słyszymy od klientów, że chyba przyszedł już czas na zmianę komputera na nowy, bo stary już “chodzi wolno”…

Nowy komputer to wydatek rzędu ~1500-3000 zł. Żeby było śmieszniej w tym przedziale cenowym może się okazać, że nowy komputer jest wyposażony w dysk starego typu (HDD), a to dysk jest najwęższym gardłem w każdym komputerze!

Tradycyjne dyski HDD są zbyt wolne aby zapewnić płynne działanie komputera. Nowoczesny dysk SSD skróci czas włączania/wyłączania komputera i uruchamiania aplikacji do kilku sekund.

Test porównujący czas ładowania się systemu Windows

Na filmie test porównujący czas ładowania się systemu Windows zaraz po jego instalacji na 3 prawie identycznych komputerach – różnią się tylko dyskami twardymi.

Pierwszy z lewej jest wyposażony w dysk twardy typu SSD. W środku znajduje się Hybryda dysku SSD z HDD. Polega to na połączeniu 2 dysków  w jeden gdzie często używane pliki są przechowywane w “części szybkiej”, a pozostałe dane trzymane są na tradycyjnych talerzach. Jest to z pewnością leprze rozwiązanie niż dysk HDD, ale nie zadowoli wszystkich użytkowników. W momencie gdy przekroczymy pojemność kości SSD pozostałe dane wczytują się już jak na zwykłym HDD który na filmie jest pierwszy z prawej.

Wymiana dysku HDD na SSD, to modyfikacja która jest zauważalna od razu, “gołym okiem” i zarazem tania! Koszt nowoczesnego dysku SSD to wydatek rzędu 200-300zł.

Oferujemy usługę wymiany dysku z zachowaniem wszystkich danych w promocyjnej cenie 99 zł.

Poza 10-krotnym przyspieszeniem komputera można wykorzystać stary dysk jako zewnętrzny dokupując odpowiednią obudowę na USB (koszt 30zł).

Do ceny usługi należy doliczyć koszt dysku (~100 zł).


<< Naprawa komputera | podst... Czyszczenie komputera z k... >>