Poradniki
Znajdziesz tu artykuły dotyczące naprawy komputera i serwisu komputerów.

Wymiana dysku HDD na SSD za 99zł!

Dodane 2018-01-17


Wymiana dysku HDD na SSD za 99zł!

Często słyszymy od klientów, że chyba przyszedł już czas na zmianę komputera na nowy, bo stary już “chodzi wolno”…

Nowy komputer to wydatek rzędu ~1500-3000 zł. Żeby było śmieszniej w tym przedziale cenowym może się okazać, że nowy komputer jest wyposażony w dysk starego typu (HDD), a to dysk jest najwęższym gardłem w każdym komputerze!

Tradycyjne dyski HDD są zbyt wolne aby zapewnić płynne działanie komputera. Nowoczesny dysk SSD skróci czas włączania/wyłączania komputera i uruchamiania aplikacji do kilku sekund.

Test porównujący czas ładowania się systemu Windows 7

Na filmie test porównujący czas ładowania się systemu Windows zaraz po jego instalacji na 3 prawie identycznych komputerach – różnią się tylko dyskami twardymi.

Pierwszy z lewej jest wyposażony w dysk twardy typu SSD. W środku znajduje się Hybryda dysku SSD z HDD. Polega to na połączeniu 2 dysków  w jeden gdzie często używane pliki są przechowywane w “części szybkiej”, a pozostałe dane trzymane są na tradycyjnych talerzach. Jest to z pewnością leprze rozwiązanie niż dysk HDD, ale nie zadowoli wszystkich użytkowników. W momencie gdy przekroczymy pojemność kości SSD pozostałe dane wczytują się już jak na zwykłym HDD który na filmie jest pierwszy z prawej.

Wymiana dysku HDD na SSD, to modyfikacja która jest zauważalna od razu, “gołym okiem” i zarazem tania! Koszt nowoczesnego dysku SSD to wydatek rzędu 200-300zł.

Oferujemy usługę wymiany dysku z zachowaniem wszystkich danych w promocyjnej cenie 99 zł.

Poza 10-krotnym przyspieszeniem komputera można wykorzystać stary dysk jako zewnętrzny dokupując odpowiednią obudowę na USB (koszt 30zł).

Do ceny usługi należy doliczyć koszt dysku (~100 zł).


<< Naprawa komputera | podst... Czyszczenie komputera z k... >>