Serwis Komputerowy Bielsko

Serwis Komputerowy Bielsko

Prowadzimy serwis komputerów w Bielsku Białej. Zapraszamy na serwis komputera od poniedziałku do piątku w godzinach 8-20

Opis

Serwis komputerowy – co warto wiedzieć?

Komputer wymaga stałej opieki w przeciwnym razie może dojść do awarii, która nie pozwoli na prawidłową pracę komputera lub systemu operacyjnego. Poniżej opisujemy najistotniejsze kwestie dotyczące serwisu komputerów.

Czyszczenie komputera

czyszczenie komputeraW celu zapewnienia optymalnej pracy komputera a w szczególności laptopa konieczne jest okresowe czyszczenie układu chłodzenia, czyli tak zwany serwis komputerów. Laptop z założenia ma być poręczny i lekki, a to nie idzie w parze z wydajnym układem chłodzącym. W zależności od warunków w jakich komputer jest używany już nawet po 6 miesiącach kurz, który się zbiera w drobnych szczelinach radiatorów potrafi skutecznie ograniczyć lub całkowicie zablokować przepływ powietrza. Można to porównać do samochodu z odpalonym silnikiem który nie jedzie i ma zepsute wentylatory na chłodnicy. Silnik po prostu się przegrzeje – tak samo stanie się w przypadku procesora z którego nie będzie na bieżąco odprowadzany nadmiar ciepła przez układ chłodzenia. Dowiedz się więcej na temat czyszczenia komputera.

Wymiana podzespołów komputera – modernizacja

Komputer składa się z kilku podstawowych elementów, które da się wymienić w razie awarii lub wymienić na lepsze w celu zwiększenia wydajności lub pojemności dysku. Najważniejszym elementem jest płyta główna do której są podpięte wszystkie pozostałe elementy komputera. Jeżeli nasz komputer nie radzi sobie z konkretnym zadaniem np odtwarzaniem filmu w HD można zastanowić się nad wymianą procesora na szybszy. W celu zwiększenia ogólnej wydajności komputera zalecane jest zastąpienie starego dysku twardego HDD nowoczesnym SSD. Serwis komputerów wraz z wymianą dysku da wyraźną poprawę działania komputera ponieważ to dysk jest najwęższym gardłem w komputerze i jeśli dysk jest wolny, to najszybszy procesor nie pomoże. Dowiedz się więcej o wymianie dysku HDD na SSD.

Konserwacja systemu operacyjnego

serwis komputerówZbiegiem czasu każdy system operacyjny staje się zaśmiecony przez pozostałości po oprogramowaniu, które kiedyś było zainstalowane i nie zostało do końca usunięte. Zapisy w rejestrze systemu lub pozostawione pliki na dysku z czasem mogą zapełnić dysk komputera i skutecznie spowolnić uruchamianie się systemu. Należy również zwrócić uwagę na programy, które są uruchamiane wraz ze startem systemu. Im mniej tych programów jest uruchamianych przy starcie tym szybciej komputer będzie gotowy do pracy. Są specjalne programy dające możliwość kontroli nad programami które mają się uruchomić, a nawet pozwalają ustawić opóźnienie z jakim dany program ma się uruchomić. Usuwanie plików tymczasowych lub pozostałości po aktualizacjach pozwoli zwolnić trochę miejsca na dysku.

Jeżeli komputer jest wyposażony w tradycyjny dysk HDD koniecznie należy co jakiś czas wykonać defragmentację partycji. Polega to na uporządkowaniu danych na dysku w taki sposób, aby głowica nie musiała skakać po całym dysku i dzięki temu skraca się czas dostępu do poszczególnych plików. Najlepszym rozwiązaniem jednak jest wymiana dysku HDD na dysk SSD.

Zlecając nam serwis komputerów masz pewność, że wszystkie czynności konserwacyjne będą wykonane z należytą ostrożnością i trafi do Ciebie w pełni sprawny komputer.