Naprawa Laptopów i Serwis

Naprawa Laptopów i Serwis

Oferujemy serwis laptopów z dojazdem do klienta na terenie Bielska-Białej i okolic w promieniu 25 km. Na czas naprawy laptopa zapewniamy komputer zastępczy.

Opis

Jak przebiega serwis laptopa?

1. Przyjęcie zgłoszenia

Zadzwoń do Nas lub napisz, a my po chwili przyjedziemy po laptopa do naprawy.

2. Odbiór laptopa od klienta

Serwis laptopów prowadzimy w Bielsku-Białej. Możliwy jest dojazd do klienta w promieniu 25 km od Bielska.

3. Diagnoza w 24H

Po otrzymaniu laptopa do naprawy trafia on do serwisu gdzie szybko zostanie ustalona przyczyna awarii i koszt naprawy laptopa.

4. Naprawa laptopa

W większości przypadków udaje się naprawić laptopa w ciągu 24 godzin od odebrania go od klienta. Na czas naprawy zapewniamy laptop zastępczy.

Często Zadawane Pytania (FAQ)

Większość usług serwisowych wykonujemy w ciągu 24 godzin od przyjęcia laptopa do serwisu.
Koszt jest uzależniony od ilości czynności serwisowych. Reinstalacja systemu + czyszczenie układu chłodzenia, to koszt od 180-270 zł.
Tak. Dojazd do klientów na terenie Bielska-Białej jest bezpłatny jeżeli koszt usługi wynosi min. 150 zł. W innych przypadkach cena jest ustalana indywidualnie.
Najlepszy i zarazem najtańszy efekt można osiągnąć wymieniając dysk typu HDD na SSD. Komputer po takim zabiegu zauważalnie przyspieszy i sprawi, że korzystanie z niego stanie się dużo przyjemniejsze. Koszt usługi zaczyna się od 149 zł za montaż nowego dysku i sklonowanie zawartości ze starego dysku lub instalacja czystego systemu. Do usługi należy doliczyć koszt dysku SSD (240GB ~140zł, 512GB ~250zł).
Reinstalacja systemu zaczyna się od 99 zł. W przypadku kiedy są dane do przeniesienia cena jest konsultowana indywidualnie z klientem.
Czas diagnozy usterki i naprawy to zazwyczaj 24-48 godzin. Czas może się wydłużyć w przypadku konieczności sprowadzenia trudno dostępnych części potrzebnych do naprawy.

Co wchodzi w skład serwisu laptopa?

Dlaczego serwis laptopów jest ważny?
Z uwagi na kompaktowe rozmiary laptopów ich układ chłodzący jest narażony na zapychanie się kurzem przez co z czasem laptop staje się głośny, a nawet mogą się zdarzyć sytuacje przegrzewania zwane thermal throttling. Objawia się to spowolnioną pracą laptopa, ponieważ procesor obniża swoje taktowanie, aby się nie przegrzał. W skrajnych przypadkach przegrzewający się laptop wyświetli nam na ekranie “blue screen” z informacją o krytycznym błędzie i pozostaje tylko restart komputera. Taka sytuacja będzie się powtarzać za każdym razem gdy komputer nie będzie w stanie odprowadzić nadmiaru ciepła. Może to doprowadzić, do sytuacji w której nieoczekiwany restart uszkodzi pliki które były edytowane lub pliki systemowe, a to może uniemożliwić ponowny start systemu i laptop będzie wymagał wizyty w serwisie. Okresowe czyszczenie układu chłodzenia w laptopie jest kluczowe, aby cieszyć się jego stabilną i prawidłową pracą przez długie lata.
Samodzielny serwis laptopa
Samodzielne próby czyszczenia laptopa mogą być skuteczne. Wykorzystując w tym celu na przykład odkurzacz. Niestety często kurz znajduje się pod obudową i bez rozkręcenia całego korpusu laptopa nie uda się go usunąć. Przy okazji czyszczenia, gdy obudowa laptopa jest otwarta, warto wymienić starą pastę termo-przewodzącą, która z czasem się starzeje i traci swoje właściwości. Pasta termo-przewodząca często zawiera cząstki srebra przez co dając jej za dużo może dojść do zwarcia i spalenia płyty głównej. Regularny serwis laptopa zapewni jego cichą i wydajną pracę.
Z czasem komputery potrafią mocno spowolnić swoje działanie wydłużając uruchomienie systemu nawet do kilku minut lub włączenie nowej karty w przeglądarce internetowej “daje mu do myślenia” na dobrych kilka sekund. Jest to spowodowane między innymi aplikacjami pracującymi w tle, których z biegiem czasu potrafi się uzbierać i marnują one zasoby komputera i wydłużają czas uruchomienia się laptopa. Warto co jakiś czas przeanaizować jakie programy są uruchamiane przy starcie systemu i zbędne aplikacje usunąć. Oferujemy pełny serwis laptopów i utrzymanie systemu operacyjnego w dobrej kondycji.
Matryca w laptopie jest narażona na uszkodzenia z uwagi na częste przenoszenie komputera z miejsca na miejsce lub wożenie w samochodzie. Jest to delikatny element każdego laptopa i należy obchodzić się z nią bardzo ostrożnie. Oferujemy wymianę uszkodzonej matrycy w laptopie jak i pomoc w znalezieniu zamienników w przypadku starszych laptopów.
W przypadku upadku laptopa z wysokości może dojść do uszkodzenia płyty głównej w laptopie. Również nie zapewnienie odpowiedniej wentylacji może spowodować przegrzanie i awarię płyty głównej. Wymiana jej jest skomplikowana i wymaga wiedzy i doświadczenia. Oferujemy szybką wymianę płyty głównej w laptopie i pomoc w znalezieniu odpowiedniego modelu.
Pamięć operacyjna RAM jest ważnym elementem w laptopie. Im jest jej więcej, tym komputer umożliwia uruchomienie większej ilości aplikacji. Im szybsza pamięć RAM tym szyciej uruchamiają się aplikacje jak i system operacyjny. W przypadku starszych komputerów częstą usterką jest uszkodzona kość pamięci RAM co skutkuje nieoczekiwanym restartowaniem się komputera i pojawieniem się “niebieskiego ekranu”. Oferujemy szybką diagnozę pamięci i jeśli okaże się, że jest uszkodzona, to pomożemy dobrać odpowiedni moduł i wymienimy na sprawną. W tańszych laptopach często producenci montują jedną kość RAM co może powodować drastyczne spadki wydajności w momencie kiedy uruchomi się zbyt wiele aplikacji. W takiej sytuacji dołożenie drugiej kości pamięci rozwiąże problem.
Laptop z założenie jest komputerem, którego w odróżnieniu od stacjonarnego PC nie zabardzo da się zmodernizować. Ale niektóre laptopy nie maja procesorów wlutowanych na stałe do płyty głównej i w tych przypadkach istnieje możliwość wymiany na procesor, który ma wyższe taktowanie lub posiada kilka rdzeni, a to w znaczący sposób wpłynie na jego wydajność. W przypadku przegrzania procesora może on ulec uszkodzeniu. W takiej sytuacji oferujemy wymianę na sprawny i pomoc w doborze odpowiedniego CPU.
Laptopy z uwagi na swoją mobilność często narażone są na upadki i pracy w ciężkich warunkach. Częste otwieranie laptopa spowoduje zurzycie zawiasów od klapy i konieczna okaże się ich wymiana. Upadek z niewielkiej wysokości również może spowodować, że obudowa laptopa pęknie i będzie konieczna jej wymiana. Szybkość starzenia się sprzetu komputerowego jakim są laptopy powoduje, że często nowej obudowy nie uda się kupić i trzeba sięgać po używane.
Kiedy komputer odmawia posłuszeństwa, działa wolno, traci połączenie z internetem, mamy podejrzenie zainfekowania złośliwym oprogramowaniem lub poprostu chcemy mieć pewność, że wszystkie stare dane zostaną usunięte i chcemy przywrócić laptopa do stanu z dnia zakupu należy przeinstalować system operacyjny. Daje to 100% pewności, że żaden wirus lub złośliwe oprogramowanie nie pozostanie na komputerze, a przy okazji laptop zacznie działać jak byłby kupiony wczoraj. Należy zwrócić szczególną uwagę na zachowanie danych osobistych. Istnieje ryzyko, że przy zachowaniu swoich plików pozostanie również plik który mógł być zainfekowany i będzie powodował problemy w przyszłości. Dlatego jeśli już się decydujemy zachować jakieś dane powinniśmy je przeskanować w poszukiwaniu wirusów. Więcej na temat usuwania wirusów.
Czasami jest to podyktowane brakiem miejsca na dane, awarią starego dysku twardego lub chęcią przyspieszenia działania laptopa. Dysk, to kluczowy element w laptopie i jego wymiana na nowoczesne nośniki SSD mogą w znaczącym stopniu przyspieszyć włączanie i wyłączanie komputera jak i uruchamiania aplikacji codziennego użytku. Rezygnując z napędu DVD, którego coraz rzadziej się używa możliwe jest dołożenie drugiego dysku. Taka konfiguracja pozwoli nam zainstalować system operacyjny na szybkim dysku SSD, a nasze dane zostają na drugim, tradycyjnym dysku HDD. Polecamy przeczytać więcej na temat przespieszenia laptopa.