Serwis Telefonów Bielsko

Serwis Telefonów Bielsko

Serwis telefonów w Bielsku-Białej posiada w ofercie: Wymiana ekranu w telefonie, naprawa gniazda ładowania, odzyskanie danych z telefonu oraz odblokowanie telefonu zablokowanego hasłem lub wzorem zabezpieczającym.

Opis

Serwis Telefonów GSM, Smartfonów i Tabletów

Serwisujemy wszystkie rodzaje telefonów, smartfonów i tabletów.

Wykonujemy praktycznie każdą naprawę. Wymieniamy wyświetlacze, złącza zasilania, wymieniamy baterie. Pracujemy na podzespołach wysokiej klasy.

Oferujemy serwis telefonów wszystkich marek: Nokia, Samsung, HTC, Huawei, Lenovo, Apple iPhone, Sony, Motorola.

Serwisujemy zarówno nowe jak i starsze telefony.

Posiadamy bardzo bogate zaplecze techniczne, warsztatowe.

Zapraszamy do kontaktu bezpośredniego!

Częste usterki telefonów/smartfonów i przyczyny ich występowania:

Jeśli bateria w telefonie rozładowuje się za szybko – prawdopodobnie trzeba wymienić akumulator. Taka usterka może być również spowodowana uszkodzeniem układu zasilania na płycie głównej np. wskutek zawilgocenia albo przepięcia układu.
Jeżeli ekran smartfona nie reaguje na dotyk lub nie działa poprawnie – powodem usterki może być pęknięcie ekranu, uszkodzenie taśmy łączącej ekran z płytą główną telefonu lub złącza ekranu dotykowego, co często się dzieje w przypadku uderzenia lub upadku telefonu.
Jeżeli po podpięciu ładowarki telefon nie ładuje baterii lub przerywa cykl ładowania – może być to spowodowane uszkodzonym zasilaczem, przerwanym kablem, wyłamanym złączem micro USB lub uszkodzonym układem zasilania na płycie głównej, co często zdarza się w wyniku upadku, przepięcia lub zawilgocenia.
W przypadku gdy na ekranie telefonu wyświetlają się pionowe pasy lub zaciemnione obszary wyświetlacza – usterka taka najczęściej wiąże się z uszkodzonym ekranem LCD powstałym w wyniku upadku lub też np. zawilgocenia układu graficznego płyty głównej.
Aparat nie uruchamia się lub zdjęcia mają różne nienaturalne odcienie – najczęściej w wyniku upadku dochodzi do mechanicznego uszkodzenia aparatu.
Telefon nie chce się uruchomić albo zaczyna się uruchamiać ale po chwili wyłącza się – powodem może być problemem z przyciskiem "Power" albo układem zasilania płyty głównej, co jest zazwyczaj konsekwencją uszkodzenia mechanicznego lub przepięcia.
Podczas używania telefon nadmiernie się nagrzewa – może to być spowodowane awarią układu zasilania na płycie głównej urządzenia lub uszkodzoną baterią.
Telefon nie widzi karty pamięci lub nie wykrywa jej albo nie może odczytać z niej danych – prawdopodobnie doszło do uszkodzenia mechanicznego pinów w czytniku kart spowodowane np. mechanicznym uszkodzeniem lub zawilgoceniem całego czytnika.
Telefon ma słaby zasięg lub gubi zasięg całkowicie – wiąże się to z uszkodzeniem modułu antenowego na płycie głównej lub uszkodzeniem wzmacniacza sygnału z powodu na przykład zawilgocenia lub upadku telefonu o ziemię.
Problem z uruchomieniem niektórych aplikacji –powodem mogą być nieaktualne wersje oprogramowania lub uszkodzonym jednym z komponentów urządzenia, z którego korzysta dana aplikacja (aparat, karta SD, mikrofon itp.).
Telefon nie wykrywa karty SIM, nie widzi jej lub nie ma zasięgu – często jest to spowodowane uszkodzeniem mechanicznym pinów w czytniku karty SIM lub zawilgoceniem całego czytnika SIM.
Transmisja danych przez Bluetooth nie działa prawidłowo lub też nie można połączyć się z internetem za pomocą Wi-Fi – prawdopodobnie uszkodzeniu uległy elementy odpowiedzialne za transmisję znajdujące się na płycie głównej urządzenia w skutek  upadku lub zawilgocenia.
Zdjęcia, pliki muzyczne lub inne dane samoczynnie "znikają" z telefonu – powodem często jest uszkodzona pamięć telefonu, co może nastąpić w wyniku np. przegrzania lub zawilgocenia urządzenia.
Smartfon uruchamia się ale zatrzymuje się na logo producenta – usterka taka może świadczyć o uszkodzonym oprogramowaniu które mogło wystąpić z powodu nieprawidłowego aktualizowania oprogramowania urządzenia.
Aktualizacja systemu nie uruchamia się i wyświetla błąd – prawdopodobnie system uległ awarii lub niektóre komponenty smartfona nie są zintegrowane z danym telefonem.
Głos z głośnika jest cichy, niewyraźny, słychać trzaski, szumy i nie ma zadowalającej jakości – uszkodzeniu mógł ulec głośnik lub też układ audio na płycie głównej urządzenia uległ awarii, często powodem okazuje się zabrudzenie membrany głośników.
Podczas rozmowy telefonicznej rozmówca nie słyszy Cię dostatecznie wyraźnie lub wcale, albo nagrania z dyktafonu są złej jakości albo w ogóle nie nagrywa on dźwięku – może być to rezultatem uszkodzenia lub zanieczyszczenia jednego z mikrofonów, albo uszkodzenia układu audio na płycie głównej np. na skutek zawilgocenia lub upadku.
Klawisze telefonu nie reagują lub ich działanie jest utrudnione lub niepoprawne – może to być spowodowane mechanicznym uszkodzeniem płytki klawiatury lub też zanieczyszczeniem i zawilgoceniem w okolicy klawiszy.
Słuchawki podpięte do telefonu nie odtwarzają dźwięku lub wydobywają się z nich nienaturalne dźwięki, trzaski – uszkodzeniu mogło ulec gniazdo "jack" lub jego zawilgocenie, zabrudzenie.
Lampa aparatu nie uruchamia się lub świeci słabiej – może to być spowodowane usterką tego komponentu powstałą na skutek np. zawilgocenia lub przepięcia.
Jeżeli telefon potrafi niespodziewanie zawiesić się w trakcie pracy, zacina się lub wyłączyć się bez powodu – może to być związane z usterką oprogramowania lub uszkodzeniem fizycznym płyty głównej będącym wynikiem np. zalania telefonu w przeszłości.