Naprawa komputera | podstawowe informacje

>>Mapa dojazdu<<

">

Po czym rozpoznać, że nasz komputer nadaje się do naprawy?

Niektóre objawy są oczywiste, a niektóre potrafią występować tylko w określonych sytuacjach/warunkach. Rodzai komputerów jest mnóstwo, a dochodzą jeszcze telefony i tablety, których budowa poza wielkością niewiele się różnią od siebie. W każdym z nich jest procesor, płyta główna, pamięć RAM itd. Obserwacja pracy komputera pozwoli ustalić który element komputera lub oprogramowanie szwankuje.

Najczęstsze usterki komputera:

 
To płyta główna alarmuje o problemie. W instrukcji obsługi można zapoznać się z listą kodów w celu zdiagnozowania usterki. Niektóre płyty główne posiadają prosty wyświetlacz gdzie są wyświetlane kody błędów. Powodem takiej sytuacji najczęściej jest uszkodzona pamięć RAM lub CPU.
Możliwe że jest uszkodzona karta graficzna, ale warto w pierwszej kolejności sprawdzić czy przewód sygnałowy od monitora jest dobrze podpięty. Jeżeli to nie kwestia prawidłowego podłączenia, to pozostaje podmienić kartę graficzną lub użyć tej wbudowanej w płytę główną, aby włączyć grafikę zintegrowaną “IGD” trzeba w BIOS-ie zmienić ustawienia i zresetować komputer. Przewód od monitora powinien być wpięty do karty graficznej którą wybraliśmy w BIOSie.
 
 
Możliwe, że poprzez niepoprawne wyłączenie komputera uszkodzeniu uległ jakiś istotny plik systemowy, lub plik potrzebny do poprawnego działania jakiejś aplikacji uruchamianej przy starcie systemu. Przeinstalowanie aplikacji zgłaszającej błąd, lub w najgorszym przypadku reinstalacja systemu powinna pomóc.
 

Popularne poradniki

Naprawa komputera | podstawowe informacje Wymiana dysku HDD na SSD za 99zł! Czyszczenie komputera z kurzu w układzie chłodzenia Nie strać pozycji w wyszukiwarkach. Zabezpiecz swoją stronę! Jak zabezpieczyć dane w firmie | Backup

Newsletter

Zapisz się aby dostawać informacje o promocjach